SLS i SLEM to dwa najpopularniejsze detergenty syntetyczne dodawane do większości produktów kosmetycznych wystawionych w sklepach. Można je znaleźć w prawie każdym szamponie, czy mydle kąpielowym. Czym szkodzą?

SLS jest stosowany w przemyśle jako detergent do odtłuszczania i mycia urządzeń. Niestety jest dodawany do prawie każdego szamponu i płynu na rynku. Jest najniebezpieczniejszym składnikiem stosowanym w kosmetykach. Dlaczego? Generalnie charakterystyczną cechą SLS jest pienienie się produktu, którego używamy. Jeśli stosujemy szampon, który się nadmiernie pieni, możemy być pewni, ze jest w nim SLS.  Składnik jest przede wszystkim bardzo niebezpieczny dla naszej skóry. Powoduje przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski.

To nie wszystko, dodatkowo SLS tworzy nieestetyczne odbarwienia na naszej skórze, przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych. Detergent jest szczególnie szkodliwy dla skóry niemowlaków i dzieci. Różnorakie badania wykazały, że SLS kumuluje się w tkankach oraz powoduje uszkodzenia wzroku.

Reasumując SLS jest bardzo szkodliwy dla naszych włosów, skóry i jakichkolwiek tkanek. Psuje wzrok i generalnie jest bardzo niebezpieczne. W naszym salonie natomiast unikamy tego składniku. Firma ACTYVA udostępnia nam wszystkie swoje produkty bez SLS. Dlatego warto przyjść do nas i wypróbować nasz asortyment!